Boek Nederlands

Stil bloed : een Liese Meerhout-thriller

Toni Coppers (auteur)

Stil bloed : een Liese Meerhout-thriller

Toni Coppers (auteur)
In Oostende wordt de directeur van een onderzoekscentrum vermoord teruggevonden. Er ligt een eenvoudig poppetje op de plaats van de misdaad. Drie maanden eerder werd in Brussel een journalist op dezelfde manier omgebracht. Commissaris Liese Meerhout vertrekt naar Oostende om de zaak uit te spitten. Al vrij snel na haar aankomst wordt de negentienjarige dochter van een welgesteld zakenkoppel ontvoe
Titel
Stil bloed : een Liese Meerhout-thriller
Auteur
Toni Coppers
Taal
Nederlands
Editie
1
Uitgever
Antwerpen: Manteau, 2012
321 p.
ISBN
9789022327067 (paperback)

Beschikbaarheid en plaats in de bib

Besprekingen

Liese Meerhout, commissaris bij de moordbrigade in Brussel, wordt geconfronteerd met twee moorden. Eerst is er de moord op Arnold Caestecker, een onderzoeksjournalist uit het Brusselse. Hij werd gemarteld en vermoord in de flat van zijn vriendin. En dan wordt Tom Franssen, directeur van het Vlaams Instituut voor de Zee, verstikt gevonden in zijn appartement in Oostende. In beide gevallen werden de mannen verstikt met een plastic zak, vinden de politiemensen een eenvoudige lappenpop bij het lijk en ontdekken ze dat de vermoorde personen afkomstig zijn van Oostende. Vandaar dat een Brusselse commissaris door de recherche van Oostende betrokken wordt bij het onderzoek. En dan is er de aanvankelijk verontrustende verdwijning van Laura, de negentienjarige dochter van Steven Magits, een succesvolle zakenman, actief in internationaal kunsttransport. Het blijkt om een ontvoering te gaan. De cruciale vraag is of er een verband is tussen deze drie zaken, en zo ja, welk verband.
De zwangers…Lees verder
Twee moorden, in Oostende en in Brussel, vormen de opmaat voor deze thriller, waarin de ietwat chaotische commissaris Liese Meerhout (weer) een rol speelt. De moorden worden gevolgd door de ontvoering van de dochter van een rijke transporteur. Taai speurwerk, de hulp van een professor in de natuurgodsdiensten en de intuïtie van Liese leggen het verband tussen de drie gebeurtenissen bloot. Op de achtergrond speelt dat Liese zwanger is van haar vriend Simon de Vere, die het vaderschap niet ziet zitten. Het verhaal zit goed in elkaar en geeft een inkijkje in de wereld van de recherche, waarin afgunst en haantjesgedrag een rol spelen. Niet alleen de hoofdpersonen, maar ook de andere betrokkenen in deze zaak worden goed geportretteerd. De auteur weet de spanning tot het einde, letterlijk in een race tegen de klok, goed op te voeren. De vijfde thriller rond Liese Meerhout; verschillende kwamen in aanmerking voor nominaties. Voor liefhebbers van Sabine Thiesler, Ingrid Oonincx, Anne Holt, Es…Lees verder