Bang voor vampiers
Weerwolvenfeest
Dolfje Weerwolfje heeft een verkleedfeest op school. Het is volle maan, dus hij kan er als weerwolf naartoe. Maar dan moeten de maskers af. Op de bijgeleverde cd staan de weerwolfliedjes van het schoolfeest. Vanaf ca. 7 jaar.
Details
Daisy-boeknummer
7251
Genre
Griezelverhalen,
Luisterboeken
Onderwerp
Feesten,
Weerwolven
Leesniveau
AVI 5,
AVI E4
Titel
Weerwolvenfeest
Auteur
Paul van Loon 1955-
Taal
Nederlands
Distributeur
Brussel: Luisterpunt, 2006
1 cd
1 cd
Speelduur
00:52:00
Aantekening
Nederlandse stem
Besprekingen
NBD Biblion
Redactie
Dolfje Weerwolfje heeft een verkleedfeest op school waar hij en zijn vriendinnetje Noura als…
Dolfje Weerwolfje heeft een verkleedfeest op school waar hij en zijn vriendinnetje Noura als weerwolven naartoe kunnen. Maar het wordt spannend als het moment aanbreekt waarop de maskers af moeten. De tekst is ruim gedrukt binnen een omlijnd kader. Het verhaal is met vaart geschreven en heeft een gemoedelijk karakter waarbij weerwolven heel gewoon zijn. Het 'anders zijn' van Dolfje en de andere weerwolven levert spannende momenten op, maar dit aspect draagt bij aan de populariteit van de boeken met dezelfde hoofdpersoon. Op het omslag staan feestende weerwolven in kleur; de enkele tekeningen in het boek zijn in zwart-wit. Achter in het boek zit een cd waarop de op het feest gedraaide acht 'weerwolfliedjes' staan die aan elkaar worden gepraat door weerwolf DJ Leo. Teksten en muziek zijn van Paul van Loon en Rick Duijn. De composities zitten goed in elkaar en liggen prettig in het gehoor. Door de korte zinnen, de grote druk en de humoristische ondertoon van het verhaal is ook dit deel van Dolfje een aanwinst voor kinderen vanaf ca. 7 jaar. Bekroond door de Nederlandse Kinderjury 2007. Zie ook www.dolfjeweerwolfje.nl.
Pluizer
Weerwolvenfeest
Gert Broeckx - 22 januari 2015
Er is een weerwolvenfeest op school. Timmie draagt een wolvenmasker van papier. Voor Dolfje en Noura…
Er is een weerwolvenfeest op school. Timmie draagt een wolvenmasker van papier. Voor Dolfje en Noura is het echt spannend. Zij weten dat het volle maan is vannacht en gaan als echte weerwolven, want niemand zal het merken. Meester Frankula, verkleed als vampier, denkt dat de twee vrienden de verkleedwedstrijd zullen winnen want ze zien er zo echt uit. DJ Leo draait de gekste plaatjes, maar om tien uur moeten de maskers af... Hoe gaan onze echte weerwolven zich daaaruit redden? Spannend verhaal voor de fans van de boeken over Dolfje Weerwolfje. Het is bestemd voor lezertjes van het einde van het eerste leerjaar. Oudere kinderen die wat moeite hebben met lezen, beleven er ook plezier aan. De zinnen zijn nog kort met al wat langere woorden: mondharmonica, weerwolvenbos, duivelsmasker... Je kan de liedjes van het weerwolvenfeest op de bijgevoegde cd makkelijk meezingen. Een gegarandeerd succes op een eigen weerwolvenfeest!